Endüstriyel Yapıştırıcılar

 Etiketleme ve Paketleme Yapıştırıcıları

Uygulama metodlarına göre farklılık gösteren sektörde,tüm makine ve uygulama yöntemlerine göre yüksek performanslı etiketleme yapıştırıcıları bulunmaktadır. PET, PP, PE, HDPE, cam, teneke vb ambalajların OPP veya kağıt etiket ile etiketlemelerin de kullanılacak olan ideal yapıştırıcının tercihi için uygulama metodu yerinde incelenmelidir.
Cam Şişe Etiketleme Soğuk Yapıştırıcı : Maden suyu, bira, meyve suyu vb. sektörlerde sıkça kullanılan, makine hızı 55.000 şişe/saat olan üretim proseslerin de temiz ve etkin bir yapıştırma için geliştirmiş olduğu ürünler tercih edilmektedir. Bu yapıştırıcı, geri dönüşümlü cam şişe kullanan alkollü içeçek sektöründe yapışmanın önemi kadar, geri dönüşüm esnasında alkali yıkama yapılan şişlerden etiketlerin kolayca ayrılmasını da sağlar. Ayrıca buzlu suya dayanımları ile de sektörde özellikle tercih edilmektedir.
Sıcak Dolum Ambalaj Etiketleme Yapıştırcıları : Konserve sanayii, evcil hayvan mamaları vesterilizasyon işlemi gerektiren ürün ambalajların etiketlenmesinde, yapıştırıcının +85°C ye kadar mukavemetini koruması özelliği ile geniş ürün paleti tercih edilmektedir.

Pet Şişe Etiketleme Sıcak Yapıştırıcıları : Su ve gazlı meşrubat sanayinde dolum sonrası PET şişeler de genişleme ve daralmalar görülür. Bu esnada etiketin zarar görmemesi için yapıştırıcın bağ yapısının esneme yapması gerekmektedir. Bu özelliği ve sektörde kullanılan tüm makinelerle uyumlu çalışması özelliği ile PRODEX KİMYA’nın önerdiği yapıştırıcılar tercih edilmektedir.

Paketleme Yapıştırıcıları; Farklı malzemelerin , farklı makine hızları ve uygulama yöntemlerinin kullanıldığı ambalaj sektöründe, sürekli gelişen makine hızları ile müşteri ihtiyaç ve taleplerine PRODEX KİMYA ’nın geniş ürün portföyü ile cevap verilmektedir.

Karton Kutu ve Karton Tepsi Yapımı : Narenciye, beyazet, kırmızı et, içecek vb. sektörlerde kullanılan karton kutu ve karton tepsilerin yapıştırılma prosesi, değişik yüzeylerin yanı sıra, geniş uygulama aralığına sahipdir. PRODEX KİMYA’nın çok yönlü ürün yelpazesi sayesinde tüm bu ihtiyaçlarınıza düşük maliyetli çözümler sunulur.

İlaç Sanayinde : FDA onayı bulunan kokusuz ve temiz çalışan PRODEX KİMYA ürünlerinin tercih edildiği ilaç sektöründe, ideal ürün tercihi için uygulama metodu yerinde incelenmelidir.

Deep Freeze Uygulamaları : Yapıştırıcılar, -40°C sıcaklıkda bütünlüğünü koruyan, şiddetli şoka dayanan yapıştırıcılar ile ihtiyaçlara kalıcı çözümler sunar.

Toz Ürün Paketleri : 500 kutu/dakika gibi hızlı ambalajlama makinelerinin kullanıldığı , Bebek mamaları, Un,muhtelif gıda, tohum, deterjan vs sektörlerinde ambalajın güvenilir şekilde, sızdırma yapmadan, etkin bir yapıştırma sağlayan hotmelt yapıştırıcılar tercih edilmektedir. İdeal ürün tercihi için uygulama metodu yerinde incelenmelidir.

Matbaa Yapıştırıcıları

Matbaa sektöründe baskı sonrası ciltleme işlemlerinde kullanılan PRODEX KİMYA hotmeltlerinin güçlü ve esnek bağ yapısı özellikleri ile sektörde tercih edilmektedir. Önerilecek yapıştırıcı serileri; değişik makine hızlarında, farklı kağıt ve sırt kalınlıkların da, mükemmel yapışması, yüksek sıcaklıklarda dahi kokusuz çalışmasıyla matbaa sektöründe özellikle tercih edilmektedir. Sırt ve yan sürme olarak uygulamalarında önerilecek ürün yelpazesi çok geniştir.

Ahşap Yapıştırıcıları

 PRODEX KİMYA’nın yenilikçi ahşap grubu yapıştırıcıları, tüm makinelere uyumluluğu ile kullanıcılarına büyük avantajlar sağlamıştır. Yüksek ısı direnci ile WPS testlerine göre ödüller kazanmıştır.Çok yönlü geniş bağ yapısı ile değişik yüzeylerde problemsiz çalışması. Değişik renk seçeneklerine uygun, renkli yapıştırıcı paleti. Kullanım esnasında toz çekmeme özelliği ile temiz çalışması. Düşük ve yüksek sıcaklıkda, zor yüzey yapıştırmaları için uygunluğu. Yüksek hızlı uygulamalar için hızlı yapışması. Isı ve nem dayanım standartların üstünde olması.
Profil sarma işleminde dolgusuz yapıştırıcılara göre dolgulu yapıştırıcıların avantajlarından bazıları;
Geliştirilmiş yapışma mukavemeti ısıya ve strese dayanıklıdır.

Genel Endüstri Yapıştırıcıları

Genel endüstride kullanılan çivi, vida vs diğer sabitleme formları yerine, ürün görünümünü geliştirmek adına hotmelt yapıştırıcılara olan talep hızla artmaktadır. Ürün görünümüne etkisi dışında, gelişmiş otomasyon sistemlerine uygunluğu, hızlı üretimlere uyumlu, çevre dostu oluşu, depolama ve taşıma kolaylığı göstermesi, yanma ve alev alma özelliği olmaması, toksit madde içermemeside başlıca tercih sebepleri arasındadır. Bu kapsamda, evsel ve endüstriyel ürünlerin üretiminde çok yönlü talepler ile karşılaşılmaktadır. Beardow&Adams; düzenli Arge çalışmaları ve hammadde teknolojisinde ki yenilikleri kullanarak, yüksek performanslı hotmelt yapıştırıcılar geliştirdiler. Bu yeni formülasyon hotmelt, kimyasal reaksiyonlara, düşük ve yüksek sıcaklıklara, titreşim direncine karşı, bağ yapısındaki yüksek performansı ile tercih edilen hotmeltlerdir.


Kullanıldığı Alanlar;
Otomotiv Sanayi
Gıda ve İçecek Üretimi
Kablo Endüstrisi
İnşaat ve İnşaat Mühendisliği
Beyaz Eşya ve Elektronik Eşya Üretimi
Filtre İmalatı
Contalama ve köpük uygulama